Kurucumuz - Kenan ÇAKIR

team

KENAN ÇAKIR

KURUCU / MÜDÜR

BİYOGRAFİ

1955 Karkamış’ın Karacürin Köyü doğumlu ,evli,üç kız babası ve dört torun sahibi.
İlk ve orta eğitimini Karkamış’ta tamamladıktan sonra lise hayatını Gaziantep Atatürk Lisesi’nde devam ederken öğrenci olaylarından dolayı Konya Atatürk Kız Lisesi’nde tamamladı.
1975 yılı itibariyle Gaziantep Eğitim Enistütüsü’nde Fen Bilgisi öğretmenliği okudu. Aynı yıl Güneydoğu Tarım Satış Kooperatifleri’nde işçi olarak çalıştı. 1978 yılında fıstık işletme şefi görevine atandı. Bu süre içerisinde Milliyetçi İşçi Sendikaları (MİSK) kurucu üyelerinden olup iş yeri temsilciliğini yaptı.
1982 yılı itibariyle Kilis Polateli Oratokulu’nda öğretmenliğe başladı.
Vatani görevini Erzincan’da tamamladıktan sonra eski adıyla Düztepe Lisesi bugünkü adıyla Şehit Şahin Lisesi’nde dört yıl müdürlük yaptı.
Başarılı çalışmalarından dolayı Kız Meslek Lisesi Müdürlüğü’ne müdür olarak atandı.
1989 yılı itibariyle zamanın valisi Sayın Hüsnü Tuğlu tarafından takdir edilen Kenan Çakır, Darül Fünün (İlim Mektebi) yani Fen Lisesi Müdürlüğü‘ne atandı. Gaziantep Fen Lisesi’nin 8 yıl bir fiil müdürlüğünü yürüttü.
İlmen, fennen, imanen, bayrağına, milletine, dinine bağlı; doktor, mühendis vb. binlerce öğrenci yetiştirdi.
Kendisini milletine ve devlete adamış olan Kenan Çakır 1997-2000 tarihleri aralarında Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne atandı.
2003 yılına emekliye ayrılarak özel sektörle tanışmış ve sonrasında Özel Seçkin Okulları’nda, Özel Fırat Okulları’nda, Özel Bahçeşehir Okulları’nda genel müdürlükler yaptı.
2009 yılında ilimize ve bölgemize ilk defa Özel Akşam Lisesi’ni getirerek zamanında gerek maddi gerekse manevi veya başka sebeplerle okuyamamış insanlar için bu okulla birlikte eğitime büyük katkı sağladı.
Şu an kendi adıyla Gaziantep ilimizde Özel Kenan Çakır Anadolu Lisesi ve Özel Kenan Çakır Akşam Lisesi adı altında kendi okullarında kurucu ve idareci olarak görev yapmaktayken 25. Dönem milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.
Aynı zamanda Türk Eğitimsen’in kurucu başkanlığını yapmıştır.

Kurucumuzun Gençlere Mesajı

Merhaba, Sevgili Gençler
Büyük Atatürk’ün Milletimize hedef gösterdiği “Çağdaş Medeniyet Seviyesi” ne baktığımızda; aynı zamanda ve birlikte yaşadığımız diğer Ulusların gelişme, ilerleme hatta zenginleşmede baş döndürücü bir hıza ulaştığını görüyoruz. Bu hıza ayak uyduramayan toplumlar diğerlerinin ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel egemenliğine girmektedir. Bunun doğal sonucu olarak gelişmiş toplumlarda meydana gelen her türlü hadise, hakim oldukları ülkeleri de derinden etkilemektedir. Bugün yaşadığımız dünyada toplum olarak; ya “gelişmiş toplum” olmak, ya da “gelişmişlerin bir uydusu” olmaktan başka çare yoktur.
Özel Özel Kenan Çakır Anadolu Lisesi olarak bizim hedefimiz “Gelişmiş bir Birey” , “Gelişmiş Toplum” meydana getirmektir. Bu hedefe varmak için çalışan Türk Milli Eğitim Kurumları arasında yerimizi almış olmaktan gururluyuz.
Kurumsal Hedefimiz sadece Diploma vermek değil, öğrencilerimize kendini gerçekleştirme, özgür düşünme, fikir üretme ve karar verme yeteneklerini geliştirmektir.Onlarda ” Yapamam ” ları değil “Yapabilirim” leri ortaya çıkarmaktır.
Anadolu Lisemiz bu azim ve gayretle; ülkesini ve milletini seven, kalkınma arzusu ve sorumluluk bilincine sahip gençler yetiştirmeye devam edecektir.
Eğitim Öğretim Yılının bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve ülkemize hayırlı, başarılı geçmesini dilerim.
Saygı ve Sevgilerimle…
Kenan ÇAKIR
Özel Kenan Çakır Anadolu Lisesi-Akşam Lisesi Müdürü